Jubileusz OSP Grochowy

30/06/2018

30 czerwca 2018 roku Margareta Budner – Senator RP wraz ze swoją asystentka Anetą Koperską wzięła udział w obchodach 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowach. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w Kościele pw. Św. Doroty w Grochowach. Oficjalna część, natomiast odbyła się na placu przy kościele.

Obchody stały się okazją do przypomnienia bogatej historii jednostki oraz nagrodzenia najbardziej zasłużonych druhów.

Margareta Budner odczytała, a później przekazała na ręce Prezesa Jednostki OSP w Grochowach Mieczysława Durkiewicza i księdza Radosława Cyrułowskiego dwa egzemplarze listu z gratulacjami od Magdaleny Gawin- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeden egzemplarz listy został umieszczony w kapsule czasu, a następnie zamurowany pod figurą świętego Floriana, drugi natomiast znalazł się w gablocie pamiątek druhów ww. jednostki.

Pani Senator ofiarowała druhom dyplom upamiętniający 100-lecie oraz podziękowania za ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa. Druhów strażaków wyróżnili swoją obecnością również inni zaproszeni goście.
IMG-20180701-WA0000
Gwiazdą wieczoru byli Don Vasyl & Roma, którzy prezentowali popularne cygańskie pieśni. Na uroczystości licznie przybyli jubilaci, druhowie strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek wraz z Pocztami Sztandarowymi i Zarządami, ich rodziny i parafianie.
zd 2
zd 6
zd 5
zd 7