Wizyta w Kenii

Powitanie
21/11/2016

W dniach 21 – 24 listopada 2016 r. polska delegacja, a wśród nich Senator Margareta Budner na zaproszenie przewodniczącego kenijskiego Senatu Ekwee Ethuro przebywała w Kenii. Rozmowy z kenijskimi politykami dotyczyły współpracy polsko-kenijskiej m.in. w dziedzinie edukacji, rolnictwa, walki z terroryzmem. Marszałkowi Karczewskiemu w tej podróży towarzyszyli również inni senatorowie: Marek Martynowski, Andrzej Pająk oraz Andrzej Misiołek.

Wizyta ta miał na celu wzmocnić współprace między dwoma państwami na wielu płaszczyznach. Marszałek zapewnił, że po powrocie do Polski będzie rozmawiał z ministrem zdrowia i ministrem szkolnictwa wyższego o możliwościach studiowania medycyny w Polsce dla kenijskich studentów.

Polska delegacja spotkała się miedzy innymi z: Wicemarszałkiem Senatu Kenii Kembi-Gitura, z wiceprzewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Relacji Zagranicznych Dullo Fatumą oraz wiceprzewodniczącą Zgromadzenia Narodowego Joyce Cherono Laboso.

W Kenii marszałek i delegacja uczestniczyli w otwarciu nowego budynku, sfinansowanego ze środków polskiego MSZ, który powstał w ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu. W domu tym będą mieszkały i uczyły się młode kobiety z Kenii.

Delegacja złożyła wizytę w ośrodku „Haart”, prowadzonym przez Radosława Malinowskiego. To organizacja, który walczy z handlem ludźmi na kontynencie afrykańskim.
Marszałek podziękował pracownikom i wolontariuszom stowarzyszenia za tę działalność. Wyraził przekonanie, że gdyby udało się zmniejszyć rozmiar biedy w Afryce, łatwiej byłoby walczyć z tym procederem.
IMG_3141

IMG_2969